Liste over ture på De Vilde Blomsters Dag

Tryk på turnummeret for at læse mere om turen

Turnr   Lokalitet Turleder
0
Kraruplund skov Carsten Mathiesen
0
Skærsø Mogens Kjær Poulsen
0
Fl. Værløse anna bodil hald
0
Vettesmose Finn Hansen
0
Hundige Strand Poul Evald Hansen
0
Ristinge Klint Claus Dalskov
0
Kongshøj Skov Esben Buch
0
Nordre Fælled Jan Højland
0
Worsøes Eng ved Væth Jan Højland
0
Saksfjed Inddæmning Naturvejleder Uffe B. Nielsen
0
Tustrup stendysser Anne Murmann Hansen
0
Surlykke – under Alssundbroen Finn Lindhart
0
Kalkoverdrev ved Mønsted Kalkgruber Arne Friis Hansen
0
Orkideskoven ved Hjortsballe Peter Lange
0
Eskebjerg Vesterlyng Inge Schellerup
0
Udby Vig Hanne Gelting
0
Agersø Palle Gravesen
0
Stejlebanke Klaus Møller
0
Fredes eng i Svenstrup Anne Marie Steffensen
0
Granåsen, Borrebakken Ole B. Lyshede
0
Voderup Klint, Ærø Knud Nielsen
0
Grennessmindes Økologiske Gartneri Kaare Jacobsen
0
Påø Strand Marianne Krag Petersen
0
Kvadderkær Dorthea Albrechtsen
0
Elbækengen Kirstine Østergaard
0
Tved Klitplantage Ib Nord Nielsen
0
Amager Fælled Nikolaj H. Correll
0
Nellemanns Have Marianne Kristiansen
0
Dybvadbro – Troldhedestien Bent Vestergaard Petersen
0
Gjelbæk i Dollerup Bakker Jann Ribergaard
0
Fugledegård Hans Guldager Christiansen
0
Overdrev ved Møldrup Bro John Brandbyge
0
Langkær ved Bidstrup Gods Rikke Rørby Graversen
0
Skibsteds Krat (Stubbene) Rudy Burmeister
0
Kogsbølle enge Signe Nepper Larsen
0
Vaserne Per Mølgaard
0
Sølsted Mose Mette Due og Klaus Fries
0
Kværkeby Fuglereservat Inge Ambus
0
Slambassinerne i Assens Toni Reese Næsborg
0
Kalø Gods og Ringelmose Skov Gunnar Birkelund
0
Vilde planter i Vestskoven Anne-Marie C. Bürger
0
Kongeåstien – Rundtur ved Skelhøj Peer Kammer Hansen
0
Vognsbølparken i Esbjerg Peer Kammer Hansen
0
Rødme Svinehaver Ian Heilmann
0
Stensbæk Plantage og heder Marie Glahn
0
Bjerlev Hede Westy Esbensen
0
Uggerby Ås udløb Flemming Thorning-Lund
0
Skamlebæk-sletten Jan Fischer Rasmussen
0
Kasted Mose Kogræsser- og Naturplejeforenings fold Henriette Bjerregaard
0
Ellebjerg ved boldbanerne i Jyderup Peter Lindberg Jannerup
0
Det nye land på Fanøs strand Søren Vinding
0
Kongsgården – enge og overdrev ved Susåen Jan Woollhead
0
Klevads Mose Sten Moeslund
0
Trehøje nær Abildå Bent Odgaard
0
Hegnet Nina Rimestad
0
Gundsømagle Sø, østenden med østtårnet Claus Helweg Ovesen
0
Gundsømagle Sø, vestenden med vesttårnet Claus Helweg Ovesen
0
Lovns halvøen Nikolaj Sass Ebsen
0
Mågeøen Irene Svanborg Møller
0
De kommunale grusgravssøer ved Bårse Carsten Horup Bille og Christina Kaaber-Bühler
0
Hundevæng Overdrev HC Gravesen
0
Præsteengen og Stenløse Skov Henrik Tranberg
0
Ejby Ådal Aase Gøthgen
0
Særløse Overdrev og Avnsø Søren Grøntved Christiansen
0
Boserup Skov Søren Grøntved Christiansen
0
Odderholm Anne Aagaard/Dagmar Kappel
0
Skibsredergrunden (A.P. Møller – grunden) ved Udsholt Nina Kjær Pedersen
0
Staurby Skov Lars Lindskrog Christiansen
0
Enge ved Gribskov Eigil Plöger, Aglaja
0
Liver Å Erik Hammer
0
Radiomarken Emil Førby